TurystykaDostępna.pl

Aneta Bilnicka

Baza wiedzy

Tu powstaje lista zasobów dotycząca neuroróżnorodności w podróży.

Jeśli jesteś Twórcą/Twórczynią treści, prowadzisz swojego bloga, kanał na YT lub udzielasz się w mediach społecznościowych, w jednym z poniższych obszarów, koniecznie skontaktuj się ze mną, aby wpisać się do listy zasobów 🙂 Obszary: dostępność w turystyce, działalność na rzecz osób neuroatypowych, technologie wspierające osoby z różnorodnymi potrzebami, w tym osoby z niepełnosprawnością. 

chmura słów dotycząca nieróżnorodności

Lista stron i organizacji. W szczególności blogów prowadzonych przez osoby w spektrum autyzmu i osoby z ADHD 

Pobierz listę kontrolną wydarzeń

Chcesz organizować wydarzenia i spotkania, które są w pełni dostępne dla wszystkich uczestników, w tym osób z niepełnosprawnościami? Poniższa lista kontrolna jest właśnie dla Ciebie!

Znajdziesz w niej kroki jakie należy podjąć przed wydarzeniem planując je, ale także to na co  należy zwrócić uwagę podczas wydarzenia i bezpośrednio po nim. 

Kliknij poniżej, aby pobrać listę kontrolną i rozpocząć organizację wydarzeń, które będą dostępne dla każdego!

grafika ozdobna

Niepełnosprawność w liczbach

Według Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku w Polsce żyje 5 447 548 osób z niepełnosprawnością co stanowi 14,3% krajowej populacji.

Osoby legitymujące się prawnym potwierdzeniem niepełnosprawności tj. posiadające orzeczenie potwierdzające niepełnosprawność wydane przez organ do tego uprawniony stanowiły 3 471 193 osób (NSP, 2021).

 

grafika ozdobna
zdjęcie wygenerowane przy pomocy AI, przedstawia osobę poruszającą się o kulach z googlami AR na głowie patrzącą na Londyn zw swojego domu

Technologie w turystyce

Zmiany, potrzeby i nowe technologie

Dziś już nikt nie wątpi, że technologia ma ogromny wpływ na branżę turystyczną. Wpływa na wszystkie etapy podróży: wybór miejsca wyjazdu, atrakcji, które odwiedzimy na miejscu, restauracji, w której będziemy jeść.

Branża turystyczna szybko zaczęła wdrażać nowe technologie. To nie tylko
system rezerwacji hotelowych pokoi. Coraz częściej możemy wybrać się na wirtualne spacery, odbyć podniebne podróże i odkryć skarby widzialne tylko przez kamerę naszego telefonu.

Nordic Walking

Pobierz darmowego e-booka „Zdrowie na wyciągnięcie … kijków”!

Czy wiesz, że regularne uprawianie nordic walking może znacząco poprawić Twoje zdrowie i samopoczucie? Nordic walking to nie tylko sposób na aktywne spędzanie czasu, ale także skuteczna metoda na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej.

W darmowym ebooku znajdziesz:

  • Praktyczne wskazówki dotyczące techniki nordic walking, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z tym sportem.
  • Naukowe dowody na korzyści zdrowotne, takie jak poprawa wydolności serca, wzmocnienie mięśni oraz redukcja stresu.
  • Metodę tandemu dla osób niewidomych, którzy dzięki uprzęży łączącej z przewodnikiem mogą korzystać w pełni z dobrodziejstw tej techniki marszu.

Kliknij poniżej, aby rozpocząć swoją przygodę z nordic walking i odkryć wszystkie jego zalety!

Uczymy się walczyć do samego końca, nabieramy również zaufania do innych osób, a także wyrabiamy w sobie ogromną siłę woli, która z pewnością przyda się nam w codziennym życiu oraz w pracy zawodowej.