Blog
Zamek w Toszku dostępny dla osób z niepełnosprawnościami
Zobacz Toszek z lotu ptaka lub zwiedź wieżę zamkową, wszystko to wirtualnie! Na wieży zamkowej dostępne jest stanowisko z goglami VR!
Czy szwedzki stół jest dostępny?
Autorką artykułu jest Agnieszka Czulak, która dzisiaj podzieli się z nami przemyśleniami na temat dostępności serwowanych śniadań w formie tzw. szwedzkiego stołu, z perspektywy osoby z niepełnosprawnością ruchową.
Podróże dziadków z wnukami, Skip-Gen travel
Nowy trend: Dziadkowie na wakacjach z wnukami. Podróże „z pominięciem generacji” dają im czas na nawiązywanie kontaktów i tworzenie wspomnień.
Słonecznik Ukrytych Niepełnosprawności – Hidden Disabilities Sunflower
Słonecznik Ukrytych Niepełnosprawności (Hidden Disabilities Sunflower) to prosty sposób na dobrowolne udostępnienie informacji o niepełnosprawności lub stanie zdrowia, który może nie być od razu zauważalny.
Dostępne Linz! Miasto Przyszłości i Kultury
Linz, stolica Górnej Austrii, to miasto, które zaskakuje i inspiruje swoją nowoczesnością, bogatą historią i otwartością na innowacje. Od momentu, gdy w 2009 roku zostało Europejską Stolicą Kultury, Linz nieustannie się rozwija, stając się jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych i turystycznych w Austrii.
Czym się różni turystyka dla wszystkich od turystyki dostępnej?
Wraz z rozwojem zainteresowania turystyką dostępną, w wielu krajach zaczęto powszechnie używać terminu „Tourism for All”, ale czy na pewno możemy używać tych terminów zamiennie? Czym się różni turystyka dla wszystkich od turystyki dostępnej? Mimo że te terminy są używane zamiennie, nie są tożsame. Turystyka dla Wszystkich obejmuje całą populację nie
Plaże dostępne dla wszystkich
Wakacje nad Polskim morzem, gdzie każdy niezależnie od swoich potrzeb, może cieszyć się wypoczynkiem i pięknem plaż? Tak to jest możliwe! 32,2% Polskich plaż jest dostępnych dla osób z niepełnoprawnością ruchową, a kolejne 13,8% to plaże potencjalnie dostępne. W ramach projektu „Plaże dla wszystkich” (2021), znanego wcześniej pod nazwą „440
Turystyka osób g/Głuchych i niedosłyszących
Podstawa udostępniania atrakcji to: zwiedzanie z przewodnikiem znającym PJM (Polski Język Migowy) lub usługa wideotłumacza. Informacje o atrakcji w PJM na stronie – krótki filmik.