TurystykaDostępna.pl

Aneta Bilnicka

O mnie

Autorka bloga

Cześć! Mam na imię Aneta.

W 2019 roku założyłam bloga o tematyce dostępności i zarządzania, który przekształcił się w prawdziwą pasję do dostępnych podróży, ich opisu i badań. 

Kim jestem? Zapaloną inicjatorką zmian, Ekspertką ds. dostępności, Asystentką turystyczną osób z niepełnosprawnościami  (turystyka górska i kajakarstwo), Badaczką oddziaływań technologii na turystykę dostępną, lista się nie kończy…, ale najważniejsze jest to że z chęcią dzielę się wiedzą i doświadczeniem. Jest to przestrzeń dla tych, którzy chcą nauczyć się, jak zarządzać podróżami i marką bez barier.

Celem strony turystykadostepna.pl jest:

  1. Zachęcanie osób z niepełnosprawnościami widocznymi i niewidocznymi do podróżowania poprzez dzielenie się moją osobistą podróżą, spostrzeżeniami, wskazówkami – a także praktycznymi poradami. Jednocześnie zwracanie uwagi na przykłady najlepszych praktyk w sektorach podróży, turystyki i hotelarstwa, związanych z inicjatywami umożliwiającymi osobom neuroatypowym podróżowanie i odwiedzanie miejsc z pewnością, że ich potrzeby zostaną spełnione, a personel będzie wyrozumiały i wspierający.
  2. Współpraca z sektorami podróży, turystyki i hotelarstwa w celu doradzania i wspierania ich poprzez pracę doradczą, warsztaty, wykłady, seminaria i konferencje oraz stałą serię blogów na stronie turystykadostepna.pl
  3. Stworzenie forum dyskusyjnego, które będzie miejscem wymiany pomysłów i doświadczeń związanych z ideą turystyki dla wszystkich. Już teraz jest to przestrzeń dla tych, którzy chcą nauczyć się, jak zarządzać podróżami i marką bez barier

Prowadzę spotkania i warsztaty z dostępności usług do potrzeb osób z różnymi potrzebami (OzN), badania w obszarze turystyki i technologii wspierających. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym zakresie skontaktuj się ze mną.

Projekty i inicjatywy:

Fundacja

Fundacja oficjalnie zostanie powołana do życia we wrześniu 2024 roku, jej celem od samego początku, tak jak istniejącej już grupy nieformalnej, będzie promocja turystyki dostępnej oraz organizacja dostępnych wydarzeń sportowych i turystycznych.

Grupa Nordic Walking OWCA 

Grupa powstała w 2016 roku i zrzesza osoby z różnymi potrzebami, najczęściej spacerujemy po Krakowie, ale też organizujemy wyjazdy w góry lub Parki Narodowe. Wspólne marsze z kijkami to też okazja do rozmów o życiu, filozofii i wydarzeniach z kraju i ze świata 😁 oprócz walorów zdrowotnych przynoszą także korzyści społeczne i pozwalają nawiązać nowe znajomości. 

Inne inicjatywy

W swoim dorobku posiadamy: organizowanie regularnych zajęć nordic walking w tandemie (dla osób widzących i niewidomych), wycieczki krajoznawcze, organizację spotkań integracyjnych, uczestnictwo i współudział w organizacji warsztatów dostępnościowych, spływów kajakowych dla osób z niepełnosprawnościami i wiele innych.