Aneta Bilnicka

Blog

To wyprawa, w której grupa osób niewidomych i słabowidzących, wraz z przewodnikami, podjęła wyzwanie zdobycia najwyższego szczytu Afryki. Celem ekspedycji było nie tylko przełamanie własnych barier, ale także zmiana społecznego postrzegania niepełnosprawności. Wyprawa stała się inspiracją do pokonywania ograniczeń i dowodem na to, że niepełnosprawność nie definiuje ludzkich możliwości.
Czy rodzinny wypad do małej miejscowości może być dostępny? oczywiście, że tak o czym opowiada Alicja Wang - osoba neuroróżnorodna z niepełnosprawnością ruchową. 
lobby hotelowe, po lewej stronie duże jasne fotele ze stolikami i doniczkami z roślinnością po prawej stronie polna przestrzeń komunikacyjna, dość szeroka aby zmieścił się wózek
Polskie przepisy regulujące usługi turystyczne uwzględniają potrzeby osób z niepełnosprawnościami, zobowiązując obiekty hotelarskie i infrastrukturę do zapewnienia dostępności. Dzięki określonym standardom architektonicznym i organizacyjnym turystyka staje się bardziej dostępna dla wszystkich.
dwóch kajakarzy w dwóch kajakach obok siebie, na jeziorze, jeden trzyma wiosło, drugi gitarę
To krótka opowieść na długi temat, o tym jak było, jak jest i jak być powinno w turystyce.
Zdjęcie poglądowe, kobieta trzyma w ręce czujnik wykorzystywany w technologii VR
Przełomowa technologia nawigacyjna, która wykorzystuje zdolność odbierania informacji za pomocą dotyku, może pomóc osobom niewidomym w określaniu lokalizacji równie dobrze jak osobom widzącym – tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Imperial College.
kobieta rozmawiająca w Polskim Języku Migowym
Deaflympics to międzynarodowe zawody multisportowe dla Głuchych sportowców. Wyróżniają się unikalnym duchem wspólnoty i równości, w przyszłym roku organizowane są w Japonii, więc oczekiwania co do wsparcia wydarzenia przez technologie wspierające są ogromne, ale czy uzasadnione?
Nie ma więcej postów do wyświetlenia